Fotel w gabinecie dentystycznym

Regularne wizyty kontrolne u dentysty – polecane minimum raz na 6 miesięcy – pozwolą zachować nasze zęby, dziąsła i uśmiech w nienagannym stanie. Poza kontrolą, do tego specjalisty należy udać się, gdy tylko pojawi się jakiś problem: ból, nadwrażliwość lub krwawienie. Czym kierować się podczas wyboru gabinetu stomatologicznego? Jak wybrać miejsce, z którego poziomu usług będziemy zadowoleni? 

Wszystko w jednym miejscu

Wybierając gabinet stomatologiczny, szczególnie jeśli czeka nas długie, skomplikowane leczenie, np. kanałowe, warto udać się do miejsca, w którym poza stomatologiem znajdują się też inne udogodnienia (rentgen stomatologiczny, pracownia protetyczna). Dzięki temu całe leczenie od A do Z odbędzie się w jednym miejscu, a prowadzący nas lekarz będzie mieć komplet informacji od razu, bez konieczności czekania (np. na prześwietlenie zęba, który będzie leczony kanałowo). 

Siła rekomendacji

Większość usług – również tych z przeróżnych dziedzin medycyny, w tym także stomatologii – w dużej mierze opiera się na systemie rekomendacji. Jeśli członek naszej rodziny lub współpracownik trafił na kompetentnego lekarza, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że poleci go innym osobom. Zadowoleni z wysokiego poziomu usług klienci w ramach wdzięczności reklamują je i specjalistów, dzięki temu zwiększa się ruch i dochód. 

Lata doświadczenia

W przypadku specjalistów im dłuższy ma staż pracy, tym większą dysponują wiedzą na temat nawet najbardziej skomplikowanych lub niestandardowych przypadków. Nie inaczej jest w stomatologii – warto szukać gabinetu, w którym pracuje lekarz z dużym doświadczeniem. 

Dogodna lokalizacja

Rynek prywatnych usług medycznych mocno się rozwija. Coraz więcej osób decyduje się na wizyty u specjalisty, do którego nie trzeba czekać długie tygodnie czy miesiące, a wolne terminy są praktycznie z dnia na dzień. Wybierając gabinet stomatologiczny, warto szukać punktu, który będzie stosunkowo blisko naszego miejsca zamieszkania. Szczególnie w przypadku niektórych zabiegów – np. ekstrakcji zęba – stan pacjenta po wyrwaniu może być na tyle zły, że nie prowadzenie pojazdu będzie niemożliwe, a nawet niebezpieczne. 

Właściwe podejście

Wielu rodziców szuka dla swoich dzieci dentysty, który ma dobre podejście do małych pacjentów, jest delikatny i wrażliwy. W tym wypadku warto zasięgnąć opinii u znajomych i rodziny, może polecą jakiegoś specjalistę godnego uwagi. Jeśli nie możemy liczyć na żadną rekomendację, to należy szukać nie lekarza ogólnego, a dentystę dziecięcego. 

Oceny i recenzje w internecie

Internet jest kopalnią wielu potrzebnych oraz niepotrzebnych informacji. Jeśli chodzi o usługi medyczne – w tym także lekarzy stomatologów – istnieje mnóstwo portali i serwisów, w których pacjenci po wizycie wystawiają oceny oraz opinie. To doskonała wskazówka i informacja, jakie lekarz ma podejście, jak traktuje pacjentów, czy jego kuracje są skuteczne, a plomby trwałe i długowieczne. 

3 Thoughts to “Jak wybrać gabinet stomatologiczny?”

 1. Witka

  Co moglibyście polecić na osad nazębny probowałam już wszystkich past nie piję kawy, nie palę, herbatę piję letnią zrezygnowałam już ze słodyczy nawet i dalej mam z tym problem, nie mam pomysłu już jak go się pozbyć i co na nadwrażliwe zęby.

 2. Izabela

  Pasta aloesowa z propolisem 😉 nadwrażliwosc mi zniknęła po kilku dniach mycia a szkliwo bieleje poniewaz regeneruje sie porysowane szkliwo od aloesu….odkad jej uzywam nieam psadu i zółtych zebow…
  No i regularnie trzeba chodzić do lekarza na usuwanie kamienia nazebnego.

 3. Halina

  Zwykle taki osad jest konsekwencją cofania się kwasów żołądkowych do ust w czasie snu. Jeśli wziernik żołądka nie domyka sie (brak implusu do mózgu do zamknięcia wziernika gdy kwasy są mocne) po bardzo znacznym oslabieniu kwasów żołądkowych (nawet już zanikła wcześniej zgaga). Czuje się z rana smak gorzki w ustach, czasem i nieprzyjemny zapach.

Leave a Comment

37 − 31 =