Treningi określane jako EMS są obecnie coraz popularniejsze. Co stoi za ich powodzeniem? Na czym dokładnie polegają? Gdzie są dostępne i ile kosztują? Sprawdź!

Gdy chcesz zapisać się na EMS w Krakowie, do dyspozycji jest obecnie wiele klubów, gdzie dostępne są tego typu treningi. Zanim jednak to zrobisz, poznaj najważniejsze informacje dotyczące treningów EMS.

Czym są treningi EMS?

EMS to skrót wywodzący się od angielskiego Electric Muscle Stimulation. Wyrażenie to można przetłumaczyć jako elektrostymulacja albo elektryczna stymulacja mięśni.

Stymulacja mięśni energią elektryczną może wydawać się niebezpieczna, lecz prowadzona podczas treningów EMS odbywa się z wykorzystaniem słabego prądu. Gdy podczas ruchu mięśnie dodatkowo stymulowane są prądem, wtedy pracują jeszcze intensywniej. To powoduje, że trening EMS jest w stanie dać o wiele lepsze efekty w porównaniu do zwykłych ćwiczeń.

Fakty o treningu EMS

 • Według badań, podczas treningów EMS dochodzi do aktywacji nawet 90% aparatu mięśniowego, w tym także mięśni głęboko położonych, które są trudne w wyćwiczeniu.
 • Podczas 20-minutowego treningu dochodzi wtedy do spalenia nawet 1300 kcal, co można porównać z 2-3 godzinnymi ćwiczeniami.
 • Z treningu EMS mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i bardziej doświadczone.
 • Elektrostymulacja mięśni jest bezpiecznym procesem, który nie powoduje skutków ubocznych.
 • Podczas treningów EMS nie stosuje się obciążeń, dlatego tego typu treningi są uznawane za bezpieczne dla osób z chorobami kręgosłupa, stawów, w trakcie rehabilitacji.

Jak odbywają się treningi EMS?

Często wybierane treningi EMS w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce są prowadzone jako treningi personalne. Oznacza to, że nad treningiem stale czuwa trener personalny, który również pomaga w ćwiczeniach swojemu klientowi oraz motywuje go do jeszcze lepszych wyników.

W pierwszej kolejności prowadzone są konsultacje z trenerem personalnym. Polegają one na w wykonaniu pomiarów ciała oraz na omówieniu z trenerem kwestii jak stan zdrowia, tryb życia, oczekiwane rezultaty. Na tej podstawie trener może przyszykować indywidualny plan treningowy.

Ćwiczenia w trakcie treningów EMS prowadzone są w specjalnym stroju. Wbudowane w nim elektrody przesyłają impulsy elektryczne do różnych partii ciała. Strój podłączony jest do urządzenia EMS, które zarządza przesyłaniem impulsów i prezentuje, jak należy wykonywać ćwiczenia.

Jakie efekty może dać trening EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa połączona z ćwiczeniami fizycznymi pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, co powoduje, że założone cele treningowe można wtedy osiągnąć szybciej i bez konieczności prowadzenia forsownych ćwiczeń.

Za pomoc treningów EMS można uzyskać efekty jak:

 • Redukcja nadmiaru kilogramów,
 • Poprawa jędrności ciała,
 • Wymodelowanie sylwetki,
 • Redukcja cellulitu,
 • Poprawa siły mięśniowej,
 • Zwiększenie masy mięśni,
 • Zmniejszenie obrzęków,
 • Redukcja bólów pleców.

Zatem odpowiednio dobrany trening EMS w Krakowie jest w stanie pomóc w uzyskaniu oczekiwanych efektów w przypadku wielu wskazań u kobiet oraz u mężczyzn.

Gdzie zapisać się na trening elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi EMS są aktualnie prowadzone w wielu klubach fitness i na siłowniach. Działają także kluby, które koncentrują się na tego typu treningach.

Adresy miejsc, gdzie można wziąć udział w treningu EMS w Krakowie, można znaleźć w internecie.

Trening EMS – cena

Gdy chodzi o koszty treningów EMS w Krakowie, są one głównie zależne od wybranego klubu, natomiast mają także związek z rodzajem planu treningowego. Zazwyczaj za jedną sesję treningową trzeba zapłacić około 100 złotych, przy czym w tygodniu zaleca się 1-2 sesje.

 

Leave a Comment

4 + 4 =