Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów można usuwać zmarszczki. Co wybrać? Sprawdź najskuteczniejsze procedury dostępne w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych.

Jak usuwać zmarszczki?

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, natomiast wtedy, gdy są już widoczne, warto zdecydować się na zabiegu, które pomogą w ich usunięciu. Dzięki nim można zredukować nawet znaczne zmiany, na przykład zmarszczki mimiczne, które są bardzo trudne w likwidowaniu za pomocą kosmetyków.

Usuwanie zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej polega na wykorzystaniu odpowiednich zabiegów, które pozwalają na zmianę wyglądu skóry praktycznie od razu. Wybrane z nich wymagają jednak czasu, aby zadziałać, lecz też umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Gdy chcesz zdecydować się na usuwanie zmarszczek w Rzeszowie, w działających w mieście gabinetach i klinikach również można skorzystać z profesjonalnych procedur.

Zabiegi na zmarszczki – przegląd

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów na zmarszczki znajdują się:

Botoks

Toksyna botulinowa, jad kiełbasiany czy botoks – to nazwy odnoszące się do tej samej substancji, która ma charakter neurotoksyny i pozwala na zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Celem procedury jest usuwanie zmarszczek mimicznych, czyli tych, które najczęściej powstają na skórze jako pierwsze. Zmarszczki te najczęściej widoczne są wokół oczu, ust, na czole.

Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu w oznaczone miejsca, gdzie znajdują się zmarszczki. Rezultaty widoczne są po paru dniach i zazwyczaj utrzymują się do 3-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Jest to druga popularna substancja używana w usuwaniu zmarszczek. W przeciwieństwie do botoksu działa jak wypełniacz i jest również bardzo bezpieczna, ponieważ kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze.

Kwas hialuronowy jest stosowany do usuwania zmarszczek starczych i pozwala na nadanie skórze większej objętości wtedy, gdy ma ona gorszą jędrność i jest wiotka. Również można używać go do modelowania – wolumetrii twarzy.

Osocze bogatopłytkowe

Kolejnym zabiegiem pozwalającym na usunięcie zmarszczek jest wampirzy lifting. Zabieg ten polega na pobraniu od pacjenta krwi, a następnie na jej odpowiednim przygotowaniu. Powstały w ten sposób preparat określany jest jako osocze bogatopłytkowe. Znajdują się w nim duże ilości płytek krwi i czynników wzrostu, które aktywują naturalne procesy odnowy krwi.

Zabieg ten umożliwia ogólną poprawę wyglądu skóry, między innymi niwelację zmarszczek, blizn. Efekty widoczne są po pewnym czasie – kilku tygodniach albo miesiącach.

Zabiegi laserowe

Kolejnym sposobem na poprawę wyglądu skóry są zabiegi laserowe. Gdy chodzi o usuwanie zmarszczek w Rzeszowie, także są one tam dostępne.

Zabiegi tego typu pozwalają na miejscowe uszkodzenie skóry, co prowadzi do jej regeneracji. W rezultacie możliwe jest zlikwidowanie zmarszczek oraz innych niedoskonałości. Zabieg ten sprawdza się także przy bliznach, przebarwieniach, popękanych naczynkach.

Mezoterapia

To jeden z bardzo często prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu pod skórę koktajlu zawierającego substancje aktywne. Stosowane są różne typy koktajli, dzięki czemu można dopasować je specjalnie do potrzeb skóry.

Mezoterapia igłowa sprawdzi się także w przypadku zmarszczek. Procedura ta może być prowadzona zarówno w celach profilaktycznych, jak i do usunięcia zmarszczek, dlatego też ma ona szerokie zastosowanie. Warto wykonywać ją regularnie jako wsparcie w pielęgnacji skóry.

W doborze odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki pomoże specjalista z gabinetu.

 

Leave a Comment

25 − 18 =