Implanty zębów Kraków

Zamierzasz uzupełnić brak zębowy? Pomyśl o zastosowaniu implantów stomatologicznych! Gdzie można je założyć i ile trzeba za nie zapłacić?

Gdy planowane są implanty Warszawa jest jednym z miast w Polsce, gdzie dostępne są one w wielu gabinetach i klinikach stomatologicznych. Warto więc przyjrzeć się bliżej tej metodzie uzupełnienia braków i dowiedzieć się, dlaczego warto je wybrać, gdzie najlepiej je wykonać i ile kosztują.

 

Czym są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny to rodzaj trwałego uzupełnienia protetycznego używanego w stomatologii, którego głównym zadaniem jest zastąpienie korzenia zębowego.

 

Na implanty stomatologiczne składają się trzy główne elementy, a mianowicie są to:

  • wszczep tytanowy – jest on umieszczany w kości żuchwy albo w kości szczęki pacjenta
  • korona, mostek lub proteza – są one widoczne w jamie ustnej pacjenta, nakładane są na wszczep
  • łącznik – jest to element umieszczany między wszczepem a częścią protezy widoczną w jamie ustnej

 

Implanty zębowe – kiedy można je zastosować?

Uzupełnienia jak implanty stomatologiczne mogą być wykorzystane w przypadku pojedynczych braków zębowych, a także wtedy, gdy są one większe.

 

Można zastosować implanty stomatologiczne również wtedy, gdy pacjent ma bezzębie, czyli w sytuacji, gdy nie ma on już żadnych naturalnych zębów. Wtedy najczęściej stosowane są specjalne systemy bazujące na czterech lub na szczęściu wszczepach umieszczanych w kości, na które nakładana jest proteza.

 

Zalety implantów stomatologicznych

Do głównych zalet implantów stomatologicznych zaliczane są:

  • estetyczny wygląd
  • wygoda stosowania
  • brak zaburzenia mowy
  • wieloletnia trwałość
  • wysoki poziom komfortu
  • szerokie zastosowanie

 

Gdzie można wykonać implanty stomatologiczne?

Obecnie uzupełnienia jak implanty stomatologiczne są bardzo popularne i można wykonać je w wielu gabinetach i klinikach. Warto jednak wskazać, że są one dostępne jedynie w prywatnych placówkach, ponieważ NFZ nie refunduje ich wykonania.

 

Wysokiej jakości implanty Warszawa – z ofertami można zapoznać się bliżej na witrynach internetowych placówek, gdzie także dostępne są dokładne informacje o oferowanych implantach oraz ich cenach.

 

Najlepiej porównać ze sobą różne oferty gabinetów i klinik, a także sprawdzić opinie, jakie otrzymały one od pacjentów, aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

 

Ile kosztuje wykonanie implantów zębowych?

Ceny związane z wykonaniem implantów stomatologicznych nie są niskie, natomiast warto uwzględnić zalety tego typu uzupełnienia. Właśnie dlatego są one bardzo popularne wśród pacjentów, którym zależy na trwałych i estetycznych efektach.

 

Zazwyczaj trzeba liczyć się z kosztem od około 4 tysięcy złotych za jeden implant do nawet ponad 50 tysięcy złotych za wykonanie kompletnego leczenia bezzębia.

 

Ceny są zróżnicowane i zależne od liczby uzupełnień, wybranego rodzaju systemu implantów, od dodatkowych zabiegów, na przykład związanych z regeneracją kości. Więcej informacji o kosztach można uzyskać bezpośrednio w gabinecie podczas konsultacji implantologicznej.

Leave a Comment

71 + = 77