Zamierzasz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej? Dzięki niemu można pozbyć się włosków na zawsze! Duże znaczenie ma wtedy udanie się do odpowiedniego gabinetu, który zapewni dostęp do nowoczesnego i skutecznego urządzenia do depilacji. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wybraniu? Doradzamy!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem służy do usuwania włosków na stałe poprzez zniszczenie mieszków włosowych. Stanowi ona zatem atrakcyjną alternatywę dla innych metod usuwania włosków jak golenie lub woskowanie.

Za pomocą depilacji laserowej można usunąć włoski z wielu obszarów ciała jak nogi, pachy, okolice bikini, plecy, klatka piersiowa, twarz jak wąsik u kobiet.

Podczas depilacji laserowej dochodzi do procesu selektywnej fototermolizy. Mówiąc prosto, jest to proces, podczas którego struktury znajdujące się w mieszku włosowym pochłaniają energię światła laserowego. Światło to przekształcane jest w ciepło, które uszkadza mieszki włosowe. Cały proces odbywa się wtedy nieinwazyjnie, dlatego też pozwala on na osiągnięcie bardzo dobrych efektów bez ryzyka.

Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej zapewniają przy tym maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ nie oddziałują one na inne okoliczne tkanki mieszka włosowego. W ten sposób możliwe jest usuwanie włosków bez ryzyka poparzeń i innych urazów.

Dla uzyskania efektu aksamitnie gładkiej skóry należy przeprowadzić zabieg depilacji laserowej kilkukrotnie. Ma to związek z procesem wzrostowym włosów, ponieważ laser może niszczyć je tylko wtedy, gdy są w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie od 3 do 6 zabiegów depilacji laserowej.

Jak wybrać dobry gabinet oferujący depilację laserową?

Zabiegi polegające na depilacji laserowej są obecnie oferowane przez wiele gabinetów oraz klinik zajmujących się medycyną estetyczną. Wobec tego osoby planujące zabieg depilacji laserowej w Krakowie oraz w innych miastach często zastanawiają się, gdzie warto się udać. O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia tej procedury?

Wybierając właściwy gabinet depilacji laserowej, warto zwrócić uwagę na:

  • Stosowany w gabinecie laser – obecnie najlepsze efekty dają lasery diodowe, na przykład jak laser Light Sheer Duet, który oferuje bardzo wysoką skuteczność i bezpieczeństwo działania. Lasery te są dodatkowo uzupełniane o systemy zmniejszające dolegliwości bólowe, na przykład chłodzone końcówki.
  • Opinie na temat gabinetu – warto sprawdzić, czy gabinet jest rekomendowany przez klientów. Opinie można bardzo łatwo przeczytać w internecie, aby dowiedzieć się, czy konkretne miejsce jest polecane lub odradzane.
  • Ceny zabiegów – warto zwrócić uwagę na cennik oraz na dodatkowe bonusy dla klientów, na przykład możliwość skorzystania ze zniżki przy zakupieniu całego pakietu zabiegów depilacji laserowej.

Uwzględniając te czynniki, można wybrać odpowiedni gabinet, gdzie można przeprowadzić zabieg depilacji laserowej w Krakowie lub w innym mieście na najwyższym poziomie.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Koszty związane z depilacją laserową są zróżnicowane. Zależą one głównie od wielkości obszaru, na którym prowadzony jest zabieg.

Przykładowo za depilację laserową strefy bikini należy zapłacić około 200-500 złotych, natomiast pach 100-200 złotych. Depilacja laserowa całych nóg, czyli łydek, kolan i ud jest wydatkiem około 450-700 złotych. Powyższe ceny należy pomnożyć przez liczbę zabiegów depilacji laserowej potrzebnych do uzyskania odpowiednich rezultatów, czyli od 3 do 6.

Z cennikami depilacji laserowej można zapoznać się na witrynach gabinetów i klinik.

 

Leave a Comment

9 + 1 =