Na implanty zębowe decyduje się w Polsce coraz więcej osób. Czy warto je wybrać jako alternatywa dla protezy zębowej?

Implant stomatologiczny jest rodzajem stałego uzupełnienia protetycznego, którego głównym celem jest zastąpienie korzenia zębowego. Dzięki implantom można uzyskać bardzo dobre efekty nie tylko pod kątem estetycznym, ale również zdrowotnym. Gdy planowane są implanty Kraków to miasto, gdzie także są one dostępne. Zobacz, dlaczego warto je wybrać!

 

Jak zbudowany jest implant zęba?

Głównym celem wszczepiania implantów zębowych jest odtworzenie nieistniejącego już korzenia zębowego. To powoduje, że stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla innych rodzajów protez, które są wyjmowane z jamy ustnej lub też osadzane są na innych zębach.

 

Implanty stomatologiczne są rodzajem uzupełnień składających się z trzech głównych elementów, a dokładnie są to wszczep, łącznik oraz korona, mostek lub proteza zębowa, które są umieszczane na łączniku i na wszczepie.

 

Aktualnie w gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się różne rodzaje implantów zębowych w systemach różnych producentów, co także pozwala na dopasowanie ich do potrzeb pacjenta i oczekiwanych efektów leczenia. Poza implantami standardowymi są też dostępne te specjalne, na przykład implanty zygomatyczne, które wszczepiane są w kości jarzmowe.

 

Implanty zębowe – kiedy można je zastosować?

Atutem implantów zębowych jest ich bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też mogą być one wykorzystane w przypadku pojawienia się różnych braków zębowych.

 

Implanty bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku pojedynczych braków zębowych, ale również można zastosować je wtedy, gdy braki będą mnogie. Również możliwe jest zastosowanie implantów wtedy, gdy u pacjenta występuje bezzębie, czyli nie ma on już żadnych zębów naturalnych, które wypadły, zostały uszkodzone.

 

Warto jednocześnie wskazać, że implanty Kraków https://stomatologiaswiatkowska.pl/implanty-zebow-implantologia/ nie mogą być zastosowane zawsze. Pojawiają się określone przeciwwskazania, między innymi związane ze schorzeniami, na przykład cukrzycą, infekcjami czy zapaleniami.

 

Zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne są związane z wieloma zaletami, do których zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • atrakcyjny wygląd zębów – można uzyskać efekt taki sam, jak w przypadku naturalnych zębów
  • wieloletnia trwałość – implanty mogą być stosowane na wiele lat, na przykład niektórzy producenci dają na nie ponad 20 lat gwarancji
  • szerokie zastosowanie – dzięki implantom można uzupełnić różne rodzaje braków zębowych
  • wygoda – implanty nie powodują pojawienia się otarć, nie zaburzają mowy, dlatego są wygodne w stosowaniu dla pacjentów
  • łatwe czyszczenie – implanty nie wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego wystarczy je czyścić tak, jak inne zęby

 

Implanty zębowe – czy to się opłaca?

Wobec wielu zalet implanty zębowe mogą być bardzo dobrym wyborem dla osób, które poszukują wygodniejszej alternatyw dla protez zębowych.

 

Ich głównym minusem jest natomiast dość wysoka cena, ponieważ są one związane z wydatkiem rozpoczynającym się od około 4 tysięcy złotych.

Leave a Comment

71 + = 80