Zabiegi polegające na powiększaniu piersi zaliczane są do jednych z najczęściej prowadzonych zabiegów chirurgii plastycznej. Teraz do wyboru pacjentek są nie tylko zabiegi umożliwiające wszczepienie implantów, ale również inne, mniej inwazyjne procedury. Jak powiększyć piersi?

Powiększenie piersi – kiedy warto je wykonać?

Powiększenie biustu jest zabiegiem wykonywanym głównie wtedy, gdy pacjentka nie jest zadowolona z jego wyglądu i chciałaby go zmienić.

Przyczyn takiej decyzji może być sporo. Najczęściej do gabinetów chirurgii plastycznej zgłaszają się kobiety, które uważają, że ich biust jest za mały, dlatego też wolałyby one, aby miał on większy rozmiar.

Warto jednak wskazać, że chirurgia plastyczna umożliwia również prowadzenie zabiegów polegających na modelowaniu biustu, na przykład na jego liftingu, czyli podniesieniu, na zmniejszeniu widocznej asymetrii między piersiami oraz na zmniejszeniu biustu, ponieważ jego zbyt duży rozmiar również może być poważnym utrudnieniem.

Powiększenie piersi – jakie metody są dostępne?

Aktualnie w gabinetach i klinikach specjalizujących się w chirurgii plastycznej biustu skorzystać można z dwóch głównych metod polegających na powiększaniu biustu:

Powiększanie piersi z użyciem implantów

To najpopularniejszy rodzaj zabiegu, którego celem jest powiększenie biustu z użyciem silikonowych implantów. Implanty te umieszczane są w biuście, pozwalając mu na nadanie określonego wyglądu pod kątem jego wielkości i kształtu.

Teraz pacjentki bardzo często decydują się na wykonanie zabiegów z wykorzystaniem implantów o naturalnym wyglądzie, w kształcie kropli. W efekcie biust nie wygląda wtedy na przesadnie sztuczny. Ostateczna decyzja dotycząca jego wyglądu jest jednak zależna od klientki, więc chirurg może pomóc jej w uzyskaniu różnych efektów.

Powiększenie biustu za pomocą implantów jest zbiegiem inwazyjnym, wymagającym wykonania cięć w biuście, dlatego też jest on prowadzony w znieczuleniu ogólnym i trwa kilka godzin. Po jego wykonaniu należy pozostać w szpitalu i stosować się do zaleceń lekarskich, między innymi unikać ruchu, nosić specjalny rodzaj bielizny.

Warto pamiętać o tym, że obecnie zaleca się również wymianę implantów w określonym czasie, głównie po 10 latach.

Powiększanie biustu tłuszczem własnym

Drugim typem zabiegu pozwalającym na powiększenie biustu jest lipotransfer, czyli inaczej przeszczep tłuszczu. Ten rodzaj zabiegu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta, a następnie na przeszczepieniu go w inne miejsce.

Powiększenie biustu tłuszczem jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, lecz warto wskazać, że w jego przypadku efekt nie będzie aż tak widoczny jak przy zastosowaniu implantów. Można zatem uzyskać kosmetyczne poprawki, natomiast wtedy, gdy biust ma być większy niż obecnie, wtedy trzeba będzie wykorzystać metodę chirurgiczną polegającą na wszczepienie implantów.

Atutem zabiegu polegającego na wszczepieniu tłuszczu jest natomiast jego mała inwazyjność, ponieważ nie wykonuje się wtedy cięć, natomiast tłuszcz wszczepia się za pomocą strzykawki. To powoduje, że procedura nie wymaga również tak długiej rekonwalescencji.

Więcej informacji dotyczących zabiegów można znaleźć na stronie internetowej https://www.raczkowska.pl/powiekszanie-piersi/.

Jaką metodę powiększenia biustu wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać, jaka metoda jest lepsza, ponieważ każda z nich ma swoje zalety i wady.

Najlepiej wiec udać się do dobrego lekarza chirurgii plastycznej, który po wykonaniu wstępnych badań będzie mógł zalecić, jak powiększyć biust tak, aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Leave a Comment

50 + = 53