Medycyna estetyczna nie tylko doskonale radzi sobie z usuwaniem różnych defektów skórnych oraz widocznych oznak starzenia, ale również może mieć działanie profilaktyczne w dziedzinie anti-aging. Jakie zabiegi przeciwstarzeniowe warto wykonać? Jakie dają one rezultaty?

Jak zapobiegać szybkiemu starzeniu się skóry?

Skóra na twarzy narażona jest na zróżnicowane czynniki powodujące jej szybkie starzenie. Sprzyjają jej między innymi nadmierne przesuszenie, oddziaływanie promieniowania UV, brak wystarczającego nawodnienia ciała, brak pielęgnacji czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Aby zapobiegać szybkiemu starzeniu się cery, warto pamiętać o tym, by regularnie stosować dobre kosmetyki. Dzięki nim można zadbać o jej nawilżenie, natłuszczenie, a także spowolnić procesy starzeniowe. Należy też chronić skórę przed słońcem i stosować kosmetyki z filtrami UV. Duże znaczenie ma też rezygnacja z używek.

Poza tymi domowymi metodami anti-aging również bardzo dobre efekty daje prowadzenie różnych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwalają one na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów i mogą sprawić, że skóra na długi czas będzie jędrna, dobrze nawilżona, promienna i młodzieńcza.

Popularne zabiegi anti-aging w medycynie estetycznej

Kliniki oraz gabinety medycyny estetycznej oferują różnorodne zabiegi o działaniu anti-aging. Jakie z nich pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów?

  • Mezoterapia igłowa – to jeden z najczęściej prowadzonych zabiegów anti-aging, który polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych. Daje on również bardzo dobre efekty w zakresie spowalniania procesów starzenia. Stosuje się wtedy różne rodzaje preparatów, na przykład na bazie kwasu hialuronowego.
  • Osocze bogatopłytkowe – to rodzaj zabiegu, podczas którego wykorzystuje się preparat produkowany z krwi pacjenta. Zawiera on duże ilości osocza bogatopłytkowego o działaniu rewitalizującym.
  • Peelingi medyczne – są to peelingi na bazie kwasów, które nie tylko pozwalają na dokładne oczyszczenie skóry, ale również aktywują procesy odpowiadające za produkcję kolagenu i elastyny, co opóźnia procesy starzenia.
  • HIFU – to zabieg nazywany ultradźwiękowym, bezinwazyjnym liftingiem. Wykorzystuje on ultradźwięki, które oddziałują na komórki skóry, aby poprawić ich pracę, między innymi powala on na wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny.
  • Laser frakcyjny – do zabiegów poprawiających wygląd skóry i mających działanie anti-aging zaliczane są również te na bazie lasera frakcyjnego. Powoduje on miejscowe uszkodzenia tkanek skóry, co sprzyja ich naturalnej regeneracji.
  • Stymulatory produkcji kolagenu – nazywane także biostymulatorami, są one używane po to, aby poprawić regenerację kolagenu, a także wygładzają istniejące już zmarszczki.

Gdy chcesz skorzystać z zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna Kraków to miasto, w którym możesz uzyskać wsparcie najlepszych lekarzy medycyny estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej można więc skorzystać ze zróżnicowanych zabiegów, które skupione są na młodym wyglądzie skóry. Lekarz medycyny estetycznej będzie mógł dobrać wtedy odpowiednie procedury, by skóra wyglądała młodo na długie lata.

 

Leave a Comment

92 − 83 =