Efekty wybielania zębów

Zęby nie są naturalnie śnieżnobiałe – mogą przybierać różne odcienie, co jest uwarunkowanie genetycznie, środowiskowo czy też zdrowotnie (przyjmowanie niektórych leków może prowadzić do powstawania przebarwienia zębów). W drogeriach i aptekach dostępnych jest wiele preparatów do domowego wybielania zębów, nie są one jednak tak skuteczne, jak gabinetowe wybielanie zębów z wykorzystaniem profesjonalnych metod oraz środków.

W naszym centrum każdy Pacjent może liczyć na kompleksowe przygotowanie do zabiegu wybielania zębów (Kraków). Procedurę rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji, w czasie której stomatolog ocenia stan jamy ustnej i uzębienia oraz ma możliwość określenia, jaki efekt wybielania jest możliwy do uzyskania w gabinecie. Po akceptacji ze strony Pacjenta można rozpocząć zabieg.

Rozjaśnianie zębów lampą Beyond – Kraków

W gabinecie w Krakowie wykorzystujemy wybielanie zębów lampą Beyond. To nowoczesna aparatura działająca w najlepszych klinikach dentystycznych na całym świecie, zapewniająca skuteczne wybielanie zębów nawet do kilkunastu odcieni. Co to oznacza dla Pacjenta?

Metodę wybielania zębów za pomocą lampy Beyond można polecić nie tylko w przypadku potrzeby natychmiastowego wybielania zębów żywych. W ten sposób możliwe jest także wybielanie zębów martwych (na przykład po leczeniu kanałowym).

Jak wygląda wybielanie zębów metodą Beyond?

Zabieg z wykorzystaniem lampy Beyond Polus może trwać nieco ponad godzinę – do półtorej. Jest to procedura całkowicie bezbolesna – może pojawić się lekka nadwrażliwość zębów, która jednak mija po zakończeniu naświetlania.

Inne metody rozjaśniania zębów mogą wiązać się z wykorzystywaniem szkodliwego promieniowania czy też silnych, chemicznych preparatów. W systemie Beyond wybielanie lampą poprzedzone jest pokryciem zęba lub zębów specjalną pastą aktywującą (w formie żelu wybielającego). Samo naświetlanie nie generuje nieprzyjemnego ciepła i jest prowadzone w ściśle określonych cyklach czasowych.

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

Efekt wybielania zależy od wyjściowego odcienia naturalnego i stanu zębów Pacjenta, ale w przypadku metody Beyond jest widoczny od razu po zakończeniu zabiegu. Utrzymuje się ponadto nawet do kilku lat, a po tym czasie możliwe jest wykonanie przypominającego wybielania zębów.

O efekty procesu wybielania zębów (Beyond) może zadbać odpowiednio także sam Pacjent. Zachowaniu białego koloru zębów sprzyjają:

  • tak zwana biała dieta – na dwie doby po zabiegu wybielania zębów należy unikać spożywania napojów lub żywności mogącej odbarwiać powierzchnię zębów; do takich produktów należą wszelkiego rodzaju posiłki z buraków, zupy typu barszcz czerwony; unikać należy także picia czerwonego wina, kawy oraz herbaty,
  • ograniczenie palenia papierosów – tak, jak w przypadku białej diety, tutaj także zalecane jest wyeliminowanie palenia na przynajmniej 48 godzin,
  • prawidłowa higiena jamy ustnej – stomatolog zaleci codzienne używanie dostosowanej do systemu Beyond pasty, której zadaniem będzie podtrzymywanie efektu profesjonalnego wybielania.

System Beyond pozwala na bardzo precyzyjne wybielanie nie tylko całych, ale też pojedynczych zębów (na przykład wybielanie martwego zęba). 

Piękne, białe zęby – czy warto wybielać zęby?

Jakie są zalety wybielania zębów? Można wymienić ich całkiem sporo – przede wszystkim takie zabiegi są w stanie usunąć nawet wyraźne przebarwienia zębów, a także przywrócić estetyczny kolor zębom martwym. Decydując się na zastosowanie wybielania metodami domowymi nie można jednak przewidzieć efektu. Do tego środki dostępne w sprzedaży nie sprawdzą się w sytuacji, gdy oczekiwane jest wybielanie ciemnych zębów, na przykład po stosowaniu antybiotyków lub przebarwionych z innych przyczyn.

Dzięki zabiegowi wybielania Pacjenci zyskują większą pewność siebie, nie czują skrępowania przed szerokim uśmiechaniem się i chętnie prezentują nowy kolor zębów.