Stomatologia estetyczna Kraków

W naszym centrum przeprowadzamy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej (Kraków). Nie tylko zdrowie, ale i wygląd zębów Pacjenta to kwestia, której nie warto lekceważyć. W ramach stomatologii estetycznej wykonywane są nie tylko zabiegi takie, jak wybielanie zębów – ponieważ nie tylko kolor zębów związany jest z pięknym uśmiechem. Równie istotny jest ogólny wygląd uzębienia, czyli kształt zębów czy też ich ustawienie w łuku. Nie zawsze konieczne jest zakładanie aparatu ortodontycznego, niekiedy ogromną zmianę na lepsze i estetyczny wygląd zębów zapewni indywidualnie dobrana seria profesjonalnych zabiegów stomatologii estetycznej.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

W dziedzinie stomatologii estetycznej wykonywane są zabiegi mające na celu przywrócenie lub zachowanie estetyki uśmiechu na określonym przez Pacjenta poziomie. Do najczęstszych procedur związanych z kwestią uśmiechu Pacjenta należy z pewnością wybielanie zębów. Przeprowadzone profesjonalnie, w gabinecie stomatologii estetycznej i z wykorzystaniem fachowych metod jest bezpieczne, a przede wszystkim – skuteczne.

Do zabiegów estetycznych o nieco wyraźniejszych efektach wizualnych należą natomiast procedury prowadzące do fizycznej poprawy estetyki uśmiechu. Dzięki wykorzystaniu takich metod, jak licówki porcelanowe (lub licówki kompozytowe) czy też zabiegi higienizacji można poprawić wygląd zęba krzywego, ułamanego czy też martwego (który po dłuższym czasie od leczenia kanałowego może ściemnieć – domowe metody wybielania zębów nie przyniosłyby w takim przypadku żadnego efektu). Tymczasem po wykonaniu zabiegu pełnej higienizacji powierzchnia uzębienia staje się gładka, rozjaśniona, a złogi kamienia przyczyniające się do rozwoju próchnicy zostają rozbite i usunięte. 

Kształt zębów, jak i trwałe ich przebarwienia można przykryć wspomnianymi licówkami porcelanowymi oraz podobnymi rozwiązaniami protetycznymi. Mowa tu o koronach ceramicznych czy też mostach, które służą, między innymi, do korygowania kształtu zębów. 

Czy warto zdecydować się na zabiegi poprawy estetyki uśmiechu?

Zabiegi stomatologii estetycznej (Kraków) pozwalają uzyskać efekt bielszych zębów czy też poprawić ich kształt. Mogą też wpłynąć pozytywnie na wygląd całej twarzy i wizualnie poprawić jej kontur i napięcie skóry – zwłaszcza w momencie uzupełnienia braków w uzębieniu.

Z usług stomatologii estetycznej w Krakowie skorzystać może każdy Pacjent, który chce mieć zarówno piękny, jak i zdrowy uśmiech. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy tak, by uzyskać efekt naturalnego uśmiechu – tyczy się to przede wszystkim procedury wykonywania licówek czy też wybielania zębów. Dbamy o to, by efekt takich prac prezentował się elegancko, a nowy uśmiech idealnie pasował do Pacjenta.

Nasza klinika oferuje pełny zakres zabiegów mających na celu zadbanie o stan jamy ustnej. W stomatologii estetycznej możliwa jest poprawa wyglądu uzębienia nawet bardzo zniszczonego czy przebarwionego. Uzyskanie pięknego wyglądu zębów dodaje pewności siebie i świadczy jednocześnie o odpowiednim podejściu do kwestii zdrowia czy elegancji.

W razie dodatkowych pytań dotyczących tak naszego centrum stomatologii estetycznej, jak i możliwego efektu leczenia stomatologicznego prosimy o kontakt z rejestracją!