Stomatologia estetyczna Kraków

Pajączki, czyli rozszerzone naczynka są problemem wielu osób. Są jednak sposoby, aby się ich pozbyć. Na co warto się zdecydować?

 

Zmiany naczynkowe widoczne na twarzy i na cele są uznawane przez wiele osób za defekty estetyczne. Siateczka cienkich, czerwonych nitek widoczna w okolicy oczu czy na nogach nie wygląda zbyt dobrze. Dzisiaj można jednak skorzystać ze skutecznych metod ich usuwania. Gdy chodzi o profesjonalne usuwanie naczynek Orawa jest jedną z lokalizacji, gdzie dostępne są zaawansowane zabiegi na pajączki. Co warto o nich wiedzieć?

 

Jak dochodzi do powstawania pajączków?

Pajączki, czyli popękane, rozszerzone naczynka krwionośne są efektem nieprawidłowego przepływu krwi przez drobne naczynia włosowate. Na skutek czynników zewnętrznych oraz nieprawidłowości żylnych dochodzi wtedy do ich trwałego poszerzenia. W efekcie są one widoczne pod skórą jako cienkie nitki w czerwonym kolorze.

 

Pękaniu naczynek krwionośnych sprzyjają:

  • niskie i wysokie temperatury
  • promieniowanie UV
  • jedzenie ostrych potraw
  • picie alkoholu
  • nieprawidłowości żylne

 

Zmianom naczyniowym najlepiej zapobiegać, na przykład przez odpowiednie zabezpieczenie skóry z użyciem kremów oraz zmianę swojego trybu życia, ale wtedy, gdy już są one widoczne, można sięgnąć po sprawdzone metody ich usuwania.

 

 

Leave a Comment

23 − = 19