Każde dziecko u którego wyrosły już zęby, ma te zęby białe. Przez lata tracą one swój naturalny biały kolor stają się bardziej żółte czasem szarzeją. Wpływ na kolor zębów ma wiele czynników, również dieta jaką się stosuje niekorzystnie wpływa na nie. Picie dużej ilości czerwonego wina, ale również palenie papierosów powoduje żółknięcie zębów. 

Każdy z pewnością chociaż raz w życiu  miał taki moment  patrząc w lustro stwierdza, że przydałoby się  przywrócić swoim zębom ich naturalną biel. 

Jaką metodę wybielania zębów wybrać?

Wszystko zależy od tego co spowodowało przebarwienia zębów, oraz od tego jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na wybielanie. Przebarwienia pojawiają się najczęściej u osób które piją duże ilości kawy, herbaty oraz palą papierosy. Mogą one również powstawać pod wpływem soków owocowych i warzywnych. Przed wybielaniem zębów należy dokładnie usunąć osad nazębny-najlepiej zrobić to w gabinecie stomatologicznym metodą tak zwanego piaskowania. Wykonuje się je przy pomocy urządzenia jakim jest mikropiaskarka zewnątrzustna. Bardzo dokładnie usuwa ona osad z powierzchni zębów, usuwa go również w trudno dostępnych miejscach jak przestrzenie międzyzębowe. Należy również pozbawić zęby kamienia nazębnego. Kamień nazębny jest to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej jest warstwo bakterii i węglowodanów. Porowata powierzchnia płytki nazębnej łatwy sposób ulega przebarwieniom powodując ciemniejsze obwódki przy dziąsłach tam powstaje kamień właśnie naddziąsłowy. Kamień który ukrył się za dziąsłami  może powodować stany zapalne i w konsekwencji może doprowadzić nawet do paradontozy. Aby pozbyć się kamienia nazębnego należy wykonać skaling. Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym przy pomocy ultradźwięków. Świetnie oczyszcza zęby jak również chroni je przed próchnicą. Po zabiegu skalingu oczyszczone powierzchnię zębów zabezpiecza się preparatem zawierającym fluor. Dopiero po wykonaniu piaskowania oraz skalingu można myśleć o wybielaniu zębów. Tak przygotowane z pewnością dadzą lepsze rezultaty podczas wybielania.

 

 To jaką metodę wybrać zależy już od pacjenta. Można pokusić się o stosowanie szyn wybielających kupionych na własną rękę w aptece bądź drogerii. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Preparat taki może podrażnić dziąsła, powodować nawet dolegliwości gastrologiczne. Efekty z pewnością nie będą tak spektakularne jak przy pomocy metody stosowanej w gabinecie stomatologicznym. 

W gabinecie nakłada się na zęby preparat wybielający, a następnie pod wpływem naświetlania usuwa się przebarwienia. Wybielanie takie może dotyczyć również zębów martwych. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przynosi spektakularne rezultaty. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru. Następnie naświetla się go specjalną lampą.Takie wybielanie powoduje, że zęby mogą stać się bielsze nawet o kilkanaście odcieni. Efekt wybielania utrzymuje się około dwóch lat. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest pewnością droższe niż preparaty kupione w drogerii czy aptece. Korzystając jednak z usług gabinetu stomatologicznego mamy pewność że nie zaszkodzimy swoim zębom, nie nabawimy się nadwrażliwości. Z pewnością wybielanie będzie przeprowadzone w sposób profesjonalny oraz bezpieczny. 

 

Leave a Comment

44 + = 49